w jedną stronę

w dwie strony

Open

Wyjazd

z:

do:

Data wyjazdu:

Powrót

z:

do:

Data powrotu:

Kod promocyjny:

Szukaj

zegar

Rozkład jazdy

Dogodne połączenia ze Szczecina na lotniska Berlin Tegel i Schönefeld oraz lotnisko Szczecin-Goleniów.

Sprawdź

Dokąd na urlop we wrześniu?

Wrzesień to jeden z najlepszych okresów na podróżowanie, wciąż w wielu krajach jest bardzo ciepło, ale już nie tak upalnie jak w lipcu, czy sierpniu. Dodatkowo ceny lotów i hoteli zaczynają spadać, a w najpopularniejszych kierunkach zaczynają maleć kolejki do największych atrakcji.

 
Dokąd w takim razie warto polecieć na wrześniowy urlop?
 
Jeżeli nie chcecie wylatywać poza nasz kontynent, polecamy Wam południowe krańce Europy.
Hiszpania, Włochy, czy Gracja to wciąż obszary rozgrzane słońcem z i ciepła woda w akwenach. Większość typowo letnich atrakcji typu AquaPark pozostają otwarte nawet do początku listopada! Kolejki do największych atrakcji jak choćby Akropol w Atenach, wciąż są, ale z pewnością znacznie mniejsze niż w wakacyjnym szczycie.
 
 
 
Jeżeli chcielibyście aktywnie spędzić urlop na łonie natury, to warto wybrać się np. do Stavanger. A punktem głównym takiej wycieczki może być niesamowite Preikestolen, a więc pułka skalna wystająca 604 metry nad Lysefjordem. Tego widoku nie da się opisać, to trzeba samemu zobaczyć, a tzw. sezon letni trwa tutaj do października, więc macie jeszcze trochę czasu.
 
Chcielibyście wybrać się poza kontynent?
 
Zdecydowanie lepiej wybrać kierunek amerykański lub afrykański, niż azjatycki. W Azji w tym okresie pomału dobiega końca sezon monsunowy, jednak pogoda wciąż może być nienajlepsza do podróżowania. Natomiast w Afryce wrzesień jest uważany za szczyt sezonu, pogoda jest wówczas idealna do eksplorowania tego kontynentu, dlatego wielu turystów decyduje się właśnie na wyjazd w tym miesiącu.
 
Wrzesień to dobry pomysł na odwiedzenie któregoś z krajów Ameryki Północnej, pogoda w Kanadzie nie jest tak surowa jak wczesną wiosną, a warunki do wspinaczki po górach odpowiednie. W Stanach Zjednoczonych fala upałów powinna już zelżeć i zwiedzanie tego jednego z największych Państw świata, będzie całkiem przyjemne i przy tym mało uciążliwe.