w jedną stronę

w dwie strony

Open

Wyjazd

z:

do:

Data wyjazdu:

Powrót

z:

do:

Data powrotu:

Kod promocyjny:

Szukaj

zegar

Rozkład jazdy

Dogodne połączenia ze Szczecina na lotniska Berlin Tegel i Schönefeld oraz lotnisko Szczecin-Goleniów.

Sprawdź

Nowe połączenie do Edynburga z lotniska Goleniów

Od marca rusza nowe połączenie Goleniów-Edynburg. Linia będzie obsługiwana przez linie lotnicze Ryanair, a loty będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Loty ze Szczecina do Edynburga zostaną uruchomione dokładnie 27 marca 2018 roku i będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Bilety są dostępne już teraz. Trasa miała być obsługiwana już w październiku ubiegłego roku, jednak zrezygnowano z niej w zimowym grafiku zanim zaczęły nią latać samoloty. Wcześniej ten sam przewoźnik obsługiwał to połączenie w sezonie letnim w 2012 i 2013 roku.

Informację o nowym połączeniu władze lotniska przekazały 6 lutego przy okazji przelotu 100-tysięcznego pasażera na trasie Szczecin-Warszawa, przewiezionego przez linię Ryanair. Aż tylu pasażerów skorzystało z oferty linii lotniczej w ciągu niespełna roku – połączenie zostało uruchomione 27 marca 2017.

Jak podaje biuro prasowe, rok 2017 dla lotniska Szczecin-Goleniów był rekordowy. Liczba pasażerów odlatujących z niego wyniosła ponad 578 tysięcy (24 procent więcej niż w 2016 roku). W tym roku prognozuje się, że z podszczecińskiego portu lotniczego skorzysta 675 tys. osób.